Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dovolte několik základních informací o ch. s. Black Daimo, jejíž stránky jste navštívili. Kynologii se věnuji od svého dětství - je to již téměř 40 let. Postupně jsem pro tuto zálibu získal i svou rodinu, takže naši psi jsou vždy přijati za její členy. Mým prvním psem byl NO, se kterým jsem získal první zkušenosti. S druhým psem, rovněž NO, už jsme se zúčastňovali výstav a skládali zkoušky všestranného výcviku. Můj obdiv k povahovým i fyzickým vlastnostem dobrmana mne přivedl k tomu, že dalším členem naší rodiny se stala právě fenka tohoto plemene. Ta u nás část svého života strávila se svou věrnou kamarádkou malou kníračkou. Plemeno dobrman si nás plně získalo a tak našími současnými psy jsou opět dobrmanky Kim Černý trůn a Karmen Od Dvou lvů.

 Vzhledem k dobrému zdraví a přátelské povaze naší chovné fenky Kim jsme se rozhodli registrovat ch.s. Black Daimo, ve které jsme v roce 2009 odchovali první vrh štěňat. 

Od dubna 2010 máme v naší ch. s. mladou a perspektivní fenku Karmen, která má svou výstavní a výcvikovou kariéru teprve před sebou.

V naší ch. s. neusilujeme o vrcholné výkony za každou cenu  (i když úspěch samozřejmě potěší), ale jde nám především o to, abychom dokázali zodpovědně pečovat o zdraví našich psů a postarali se o ně tak, aby s námi  prožili kvalitní psí život (všichni z našich psů se dožili více než 10 let).  Pro štěňata narozená v naší ch. s. hledáme nové majitele s podobným přístupem.